4. ETNOSPOR FORUMU

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, geleneksel sporların milli kimlikleri güçlendirmenin yanı sıra ülkeler arası dayanışmanın, yardımlaşmanın, kardeşlik bağlarının güçlenmesi için önemli bir vesile olduğunu belirterek, ‘’Geçmişi yaşayarak ve yaşatarak bu kıymetli mirası gençlerimize aktararak en iyi şekilde yarınlara taşımalıyız" dedi.

  Haberi Oku

  SPOR İLE SOSYAL UYUMU GÜÇLENDİRME PROJESİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI VE YENİ PROJE HAZIRLIKLARI

  Geçici ve uluslararası koruma altındaki bireyler ve ev sahibi toplum arasındaki sosyal uyumun güçlendirilmesine, çocukların ve gençlerin spor kültürü kazanmasına ve olimpik değerlerle bütünleşmesine yönelik eğitimler ve faaliyetler içeren Spor ile Sosyal Uyumu Güçlendirme Projesinin değerlendirme toplantısı Uluslararası Projeler Dairesi ile ORF yetkilerinin katılımı ile 06.04.21 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

  Haberi Oku

  "BUGÜN, DÜNYA EKONOMİSİNİN LOKOMOTİFİ GENÇ GİRİŞİMCİLERDİR"

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Genç MÜSİAD'ın düzenlediği 7. Uluslararası Genç İşadamları Kongresi'ne katıldı.

  Haberi Oku

  ‘’TOHM’’ SPORCULARINA YABANCI DİL EĞİTİM İMKANI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türk Eğitim Derneği ile imzaladıkları eğitim protokolü ile Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nden yararlanan 9. sınıf düzeyindeki tüm sporcuların, TED Üniversitesi tarafından hazırlanacak özel müfredat kapsamında, haftada 4 saat olmak üzere, 90 hafta süre ile toplam 360 saat çevrimiçi İngilizce dil eğitimi alacaklarını bildirdi.

  Haberi Oku

  BİRİNCİ D-8 GENÇLİK ZİRVESİ ÇEVRİMİÇİ OLARAK BANGLADEŞ’İN EVSAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  Gelişen Sekiz Ülke (Developing Eight, D-8) üye ülkelerinin ilk Gençlik Zirvesi, 5 Nisan 2021 tarihinde “Sürdürülebilir Dönüşüm için Girişimcilik” temasıyla çevrimiçi olarak Bangladeş’in evsahipliğinde D-8 Genel Sekreterliği moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

  Haberi Oku

  KAZAKİSTAN ENFORMASYON VE TOPLUMSAL KALKINMA BAKANI SAYIN AİDA BALAYEVA’NIN BAKANLIĞIMIZDA AĞIRLANMASI

  Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 5 Nisan 2021 tarihinde Kazakistan Enformasyon ve Toplumsal Kalkınma Bakanı Aida Balayeva ve beraberindeki üç kişilik heyeti Bakanlık merkez binada kabul etti.

  Haberi Oku

  "BU MİLLET, GENÇLERİYLE DEMOKRASİ DÜŞMANLARINA, EN GÜZEL, EN ASİL TAVRI EN GÜÇLÜ ŞEKİLDE ORTAYA KOYACAKTIR"

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Hilelerle, kumpaslarla bu milletin tankıyla, tüfeğiyle millete savaş açanları gördük. Onlar şimdi hamdolsun ki yine bu milletin kudretiyle tarihin çöplüğüne birer birer gittiler" diye konuştu.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU; “BAŞARILARIMIZI TOKYO 2020 OLİMPİYAT VE PARALİMPİK OYUNLARI’NDA TAÇLANDIRACAĞIZ”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Tokyo 2020 Olimpiyatları öncesinde sporcuların kota alma mücadelesinin başarıyla sürdüğünü belirterek, “Olimpiyat sürecinde pek çok branşta muazzam dereceler elde ettik, ilklere şahit olduk. İnanıyoruz ki bu başarılar bizi daha büyük sevinçlere taşıyacak. Tokyo’da bu süreci hep birlikte taçlandıracağız.” dedi.

  Haberi Oku

  AVRUPA KONSEYİ GENÇLİK YÖNETİM KOMİTESİ 66. TOPLANTISI VE ORTAK GENÇLİK KONSEYİ 44. OLAĞAN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  Avrupa Konseyi Gençlik Yönetim Komitesi (CDEJ) 66. Toplantısı ve Ortak Gençlik Konseyi (CMJ) 44. Olağan Toplantısı, gençlik politikalarına ilişkin güncel gelişmelerin değerlendirilmesi ve gençlik politikalarının Covid-19 salgını uyarlanması gündemiyle 22-24 Mart 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

  Haberi Oku

  NEXUS - SOSYAL UYUM VE KARİYER REHBERLİĞİ PROJESİ SAHA ZİYARETİ

  Türkiye’de geçici koruma altındaki Suriyeli nüfusun yoğun olduğu Ankara, Kahramanmaraş, Bursa ve Gaziantep illerinde pilot olarak uygulanan NEXUS projesinin yeni dönemi için faaliyet hazırlıkları devam ediyor.

  Haberi Oku

  "GENÇLİĞİN HER ZAMAN YANINDA OLACAĞIZ’’

  İstanbul’da Prof. Dr. Raşit Küçük Gençlik ve Spor Merkezi ve yenilenen Beylerbeyi Stadı'nın açılış törenlerine katılan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençliğin her zaman yanında olacaklarını vurgulayarak, "Gençlik için hep birlikte Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde gayret gösteriyoruz" dedi.

  Haberi Oku

  DENİZLİ'YE SPOR VE GENÇLİK YATIRIMLARI

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ege'nin, Türkiye'nin yükselen yıldızı Denizli'yi her alanda olduğu gibi gençliğiyle ve sporuyla da farklı noktalara taşıyacaklarını vurguladı.

  Haberi Oku

  BAKAN KASAPOĞLU BİTLİS’TE

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bitlis'te önemli spor yatırımları gerçekleştireceklerini bildirirken, ‘’Bitlis çok kısa vadede spor turizmi destinasyonlarımızdan biri haline gelecek" dedi.

  Haberi Oku

  ‘’ÇANAKKALE RUHU, O GÜNKÜ GİBİ BUGÜN DE VAR YARIN DA OLACAK’’

  Milli atletler, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Gelibolu Yarımadası'ndan alınan toprak, deniz suyu ve Türk bayrağını teslim etti.

  Haberi Oku

  MİLLİ SPORCULARA ORTAÖĞRETİMDE TAM BURS İMKANI

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, 52 vakıf üniversitesi ve Özel Öğretim Derneği’ne bağlı özel okul ve kolejlerde milli sporculara yüzde 100 burs imkanı sağlayan mutabakat metninin ardından bugün de 11 okul ve 3 özel öğretim derneği ile daha mutabakat imzaladı.

  Haberi Oku

  “1 MİLYONDAN FAZLA İNSANIMIZA YÜZME ÖĞRETTİK”

  Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kütahya’da yapımı tamamlanan yüzme havuzunun açılış töreninde yaptığı konuşmada, koronavirüs salgınına rağmen ülke genelinde 1 milyondan fazla kişiye yüzme öğrettiklerini söyledi.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER